Good idea! - Húslevestől az embermarketingig
Just do it - neked, mire van időd?
Ez ironikus mondat szokott lenni. A “Good idea!” van hogy reflektál egy hurrá optimista szcenáriónak, aminél én általában szintén pragmatikusabb, gyakorlatiasabb szoktam lenni, és bizonyos helyzetekben szeretek bőven készülni B és C opcióval is, ha véletlenül az A nem úgy működik, ahogy azt mindenki eltervezte.
Másrészt, akkor szoktam használni, amikor nagyon egyértelmű ötletek jutnak valakinek az eszébe - sokszor sajnos tapasztalatlanság, vagy szakmai ismeretek hiányában. Ebben persze sokszor benne van az is, hogy az, akitől az adott “világmegváltó”, “spanyolviaszos” ötlet származik, szeretné hallatni a hangját, vagy éppen magához dedikálni az adott ötletet magát, vagy annak a kivitelezését - érdemtelenül vagy indokolatlanul.
Ugyanakkor sokszor előfordul az is, hogy sokan nem gondolnak a legalapvetőbb ötletekre, megoldásokra sem, vagy hogy éppen túlkomplikálnak egy-egy problémát, de ez már egy másik probléma és másik történet.
Például:
Nézd meg a többi vállalkozással, marketinggel kapcsolatos történetemet is, vagy olvass utána egy-egy témának az esettanulmányok között!
További érdekes témák:
Török Balázs
Török Balázsnak hívnak, azt szoktam mondani, hogy digitális marketinggel foglalkozom. Azt gondolom ugyanis, hogy az ügyfeleimnek jellemzően valamilyen marketing-sales problémájuk van és emiatt keresnek meg. Erre kínálok nekik megoldást, fejlesztem a digitális ökoszisztémájukat, megoldásaikat. Olvasd el az esettanulmányaimat, vagy nézz bele a tartalmaimba a YouTube-on, TikTok-on vagy írj nekem a LinkedIn oldalalamon!
Ez is érdekelhet:
Beszélő fejek - Húslevestől az embermarketingig
Ez részben negatív jelző, kifejezés, amit használni szoktam, viszont van egy semleges és praktikus értelmezése is. A beszélő fej, egy olyan aktus, egy olyan szereplés, amikor az adott ember inkább csak egy szócső, a platform a média szolgáltalában.
Milyen hosszú az ideális? - Húslevestől az embermarketingig
Még a mesterképzés során beszélgettünk az oktatókkal és a szaktársakkal azon, hogy milyen hosszú cikket, milyen hosszú videót érdemes készíteni, hiszen egyre kevésbé olvasnak az emberek, egyre nehezebb megtartani a figyelmüket. Ezért pedig a rövid videóké és a rövidebb cikkeké a jövő.