Egyforma mozis plakátok - Húslevestől az embermarketingig
Fontos, hogy bizonyos szabályokat kövessünk
Ez az anekdota a Glitch ellentéte valamelyest.
A moziplakátok egy vizuális nyelvet tükröznek. Ennek a nyelvnek a használata segíti a befogadót, hogy amikor egy plakátot lát, minél rövidebb időbe teljen a számára az, hogy egy moziplakátot néz, illetve az, hogy miről szól a film és kik játszanak benne.
A grafikus, ha betartja ezeket a szabályokat egy olyan plakátot készít, ami segíti a befogadót az információ megszerzésében. Azonban ha nem, akkor másodperceket veszít a megbízó, hogy a befogadó, a potenciális néző hozzájusson azokhoz az információkat, amiket a plakáttal át akartak adni.
Ha olyan hirdetéseket, emaileket, weboldalakat, gombokat stb. készítünk és használunk, amik a befogadó számára vizuálisan ismertek, akkor segítjük őt az információk begyjtésében, ha pedig ezzel ellentétesen cselekszünk,nehezítik azt. Ez a legtöbbször nem szándékos, ha mégis, akkor a Glitch-ről beszélünk.
Például:
Nézd meg a többi vállalkozással, marketinggel kapcsolatos történetemet is, vagy olvass utána egy-egy témának az esettanulmányok között!
További érdekes témák:
Török Balázs
Török Balázsnak hívnak, azt szoktam mondani, hogy digitális marketinggel foglalkozom. Azt gondolom ugyanis, hogy az ügyfeleimnek jellemzően valamilyen marketing-sales problémájuk van és emiatt keresnek meg. Erre kínálok nekik megoldást, fejlesztem a digitális ökoszisztémájukat, megoldásaikat. Olvasd el az esettanulmányaimat, vagy nézz bele a tartalmaimba a YouTube-on, TikTok-on vagy írj nekem a LinkedIn oldalalamon!
Ez is érdekelhet:
Someday - Húslevestől az embermarketingig
A legtöbb cég erőforráshiánnyal küzd, ez talán a legjellemzőbb a KKV-kra, míg multinacionális cégeknél erőforrás sokszor lenne, csak a beonódás és a hierarchia, specializálódás és döntési szintek miatt nem jut lehetőség kisebb, kreatívabb projektek megvalósítására.